نکاتی برای انتخاب ایزوگام

زندگی در آپارتمان و رسیدگی مدام به ساختمان تبدیل به یک دغدغه شده. در گذشته هر زمانی که در فصل سال آسمان شروع به بارید برف می‌کرد، افراد خانواده داوطلبانه به پشت بام می‌رفتند و شروع به پارو می‌کردند. این کار دلیل واضحی داشت. سرما باعث می‌شد به سقف آسیب وارد شود. همچنین با آب شدن برف، سنگینی بیشتری بر وزن ساختمان ایجاد می‌کرد. چاره کار توسط ایزوگام بر طرف شد. در این مقاله می‌خواهیم نکاتی را برای انتخاب ایزوگام به شما بگوییم.
در آپارتمان‌های امروزی که ممکن است 30 واحدی باشد، افراد وقت زیادی برای چنین کاری ندارند. همچنین تقسیم وظایف کار سختی بین این همه جمعیت است. در صورتی که نگهبانی برای ساختمان خود استخدام کرده باشید، او نیز باید چند ساعتی را برای این کار وقت بگذارد و پست نگهبانی خود را ترک کند. در این لحظه چه کسی باید مراقب عبور و مرور افراد به داخل ساختمان شما باشد؟ باز هم راه جالبی نیست.

چه نکاتی را بدانیم؟

برای خرید و انتخاب ایزوگام لازم است شرایط آب و هوایی محل زندگی خود را در نظر بگیرید. برای این کار در طول یک سال با جستجو در سایت‌های آب و هوایی می‎‌توانید سردترین و گرم‌ترین دما را پیدا کنید و آن را یادداشت کنید. این آمار و ارقام را لازم است به متخصصین امور عایق و ایزوگام بگویید تا بهترین نوع ایزوگام را برای شرایط جغرافیایی محل زندگی شما در نظر بگیرد.
زمانی که بهترین انتخاب را داشته باشید مسلما عمر ایزوگام شما بیشتر هم می‌شود. کارشناسان خبر برای این مدت یک تخمین هم زده‌اند. آن‌ها گفته‌اند در صورتی که از ایزوگام به خوبی مراقبت کنید، تا حدود 15 سال عمر مفید خواهد داشت.
موضوعی که برای نگهداری و افزایش طول عمر ایزوگام باید در نظر بگیرید، نظافت آن است. شما باید همواره سطح روی ایزوگام را خالی نگه دارید. وجود زباله بر روی آن ممکن است با گرم شدن هوا، به داخل مواد نرم شده برود و هم ظاهر آن را تحت تاثیر قرار دهد و هم طول عمر مفید آن را کم کند.همچنین از قرار دادن اجسام سنگین بر روی آن خودداری کنید.
لازم است هر از چند گاهی سلامت ایزوگام را بررسی کنید. در صورت داشتن نواقص، آن را زودتر رفع کنید تا آسیب به قسمت‌های دیگر نرسد. نصب ایزوگام مرحله حساسی است. بنابراین لازم است برای این کار با کارشناسان با تجربه تماس حاصل فرمایید.

ایزوگام در زمستان و تابستان

ایزوگام‌های یک نوع پوشش برای پشت بام شماست. از سقف شما مراقبت و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. ایزوگام در فصل زمستان ممکن است یخ بزند. بنابراین باید توجه داشته باشید که در صورت راه رفتن بر روی ایزوگام ممکن است دچار شکستگی آن شوید. همچنین در صورتی که بر روی ایزوگام برف نشسته باشد، روی آن پارو نکشید. زیرا ممکن است بر اثر ضربه پارو، بشکند. در صورتی که این اتفاق بیفتد، باید دوباره به ایزوگام حرارت بدهند تا آب شود و به زمین بچسبد.
همچنین ایزوگام در فصل تابستان در اثر گرما نرم می‌شود. درست است که در اوج گرما باز هم مقاومت خودش را دارد، اما باید مراقب باشید که در زمان نرم بودن ایزوگام بر روی آن با کفش‌های آجدار یا پاشنه‌دار راه نروید. چرا که اثر فرورفتگی آن بر روی ایزوگام باقی می‌ماند. رعایت نکردن این موضوع باعث شکستگی لایه محافظ ایزوگام می‌شود.
برای مناطق گرمسیری بهتر است از ایزوگام‌های بهتری استفاده کنید. زمانی که تابش نور خورشید بیش از حد باشد، می‌توان با ترفندی این نور را بازتاب داد. ایزوگام‌های فویلی چاره این کار است. این ایزوگام‌ها با داشتن یک لایه فویل بر روی سطح خود، نور خورشید را تا حد قابل توجهی بازتاب می‌کنند. با این کار از انتقال گرما به ساختمان نیز جلوگیری می‌شود. این ایزوگام برای مناطق جنوبی کشور و شهرهای کویری مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

” اگر به دنبال انتخاب و خرید یک برند خوب در ایزوگام هستید، گروه ایمن سازان مهدی ایزوگام دلیجان و ایزوگام شرق را به شما پیشنهاد میدهند ”

Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on twitter
Share on Twitter