محاسبه کلی هزینه نصب ایزوگام

هزینه نصب ایزوگام به چند عامل مختلف بستگی دارد؛ که بهتر است قبل از وارد شدن به این فرآیند به دقت آنها را بررسی کرده و سپس اقدام به تصمیم‌گیری نمایید. این موضوع از این جهت مهم است که معمولا آپارتمان‌ها، بر اساس قانون آپارتمان نشینی، هزینه‌های تعمیر و بازسازی مشاعات بر عهده تمامی اهالی ساختمان است. در زمینه انجام ایزوگام برای مشاعات، از جمله بام ساختمان نیز این موضوع صدق می‌کند. بنابراین مدیر ساختمان یا هر فردی که مسئولیت انجام این کار را بر عهده گرفته است؛ باید بتواند برآورد دقیقی از هزینه‌های این کار به سایر مالکان ساختمان بدهد. توجه کنید تقسیم هزینه‌های ایزوگام پشت بام، در آپارتمان‌ها باید بر اساس متراژ تک تک واحد‌ها و به همان نسبت باشد. بنابراین اگر شما مسئول انجام این کار در یک ساختمان هستید؛ توصیه می‌کنیم پیش از انجام هر کاری، این نوشته وب‌سایت ایمن سازان مهدی را مطالعه کنید.

قیمت ایزوگام

طبیعتا اولین عامل موثر در هزینه نهایی کار، قیمت ایزوگام است. ایزوگام‌های گوناگونی در بازار وجود دارند که بنا بر نام و نشان و کیفیت، قیمت‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه هیچ‌گونه صرفه‌جویی را جایز ندانسته و سعی کنید تا همسایه‌ها را برای خرید یک ایزوگام با کیفیت راضی کنید. چراکه با توجه به اختلاف قیمت، یک ایزوگام با کیفیت‌تر تنها کافی است یک زمستان بیشتر عمر کند؛ تا بتواند از نظر قیمتی نیز به‌صرفه‌تر باشد. پیشنهاد ما در این زمینه محصولات برندهایی مشهور و آزمون پس داده، مثل
ایزوگام شرق و ایزوگام دلیجان است.
همچنین هنگام خرید ایزوگام به این موضوع نیز توجه کنید که حدود 20 درصد بیشتر از مساحت تخمین زده شده تحت پوشش ایزوگام را باید در نظر بگیرید. به زبان ساده‌تر به ازای هر متر مربع، 1.2 متر مربع ایزوگام خریداری نمایید. این مسئله به دلیل روی هم رفتن لبه‌های کناری رول‌های ایزوگام است. همچنین اگر مساحت دیواره‌های بام که باید تحت پوشش ایزوگام قرار بگیرد، بالاست؛ بهتر است این مسئله نیز در تخمین مساحت لازم، مورد توجه قرار بگیرد.

هزینه نصب ایزوگام

پس از خرید ایزوگام، هزینه‌های نصب ایزوگام باید مورد توجه قرار بگیرد. معمولا اکثر نصاب‌ها هزینه نصب خود را بر اساس هر متر مربع اعلام می‌کنند؛ بنابراین تخمین زدن هزینه‌های احتمالی در این بخش بسیار ساده است؛ و کافی است با چند نصاب حرفه‌ای تماس بگیرید.
اما چند نکته خاص نیز در این زمینه وجود دارد که بهتر است به آنها توجه کنید. از جمله این نکات نیاز به زیرسازی و ترمیم کف بام است. در واقع گاهی بام خانه‌ها، لبه بام‌ها و سایر نقاط پشت بام، پیش از انجام ایزوگام، نیازمند ترمیم هستند. لبه‌های پریده کنار بام باید سیمان کاری شود. گوشه‌های تیز بام باید ماهیچه کشی شود و هرگونه زبری و ناهمواری و… در بام برطرف شود. همچنین بهتر است پیش از شروع ایزوگام، از باز بودن مسیر تخلیه آب پشت بام و تراز بودن آن برای حرکت آب به سمت کف‌شور، اطمینان حاصل شود.
همه این موارد به راحتی ممکن است هزینه‌های زیادی را به مبلغ اولیه نصب اضافه کند. همچنین انجام این موارد و زمانی که برای خشک شدن آن نیاز است؛ طول مدت انجام پروژه را افزایش خواهد داد. بنابراین برای داشتن یک زمان‌بندی درست این موارد را نیز در نظر بگیرید.

هزینه‌های پنهان

این کار هزینه‌های پنهان کوچکی نیز دارد که باید به آنها توجه کنید. از جمله این موارد می‌توان به نیاز به جابجایی وسایل مختلف اشاره کرد. طبیعتا فضای پشت بام کاملا باید تخلیه شود. در بام بسیاری از آپارتمان‌ها وسایل زیادی از جمله کولرها و آنتن‌های تلویزیونی و… نصب شده است؛ که جابه‌جایی و نصب دوباره آنها هزینه‌زا است. در این زمینه نیز بهتر است همسایه‌ها با هماهنگی یک‌دیگر کار را به پیش ببرند.

Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on twitter
Share on Twitter