قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام و هزینه‌های نصب آن به موارد و نکات گوناگونی بستگی دارد. در بسیاری از مواقع خریدار ایزوگام به دنبال قیمت ایزوگام با نصب آن است. در واقع می‌خواهد بداند که در نهایت قیمت ایزوگام گردن سطح مدنظر برای او چقدر می‌شود. در بعضی مواقع نیز (به‌خصوص در پروژه‌های بزرگ) خریداران به دنبال قیمت ایزوگام هستند.
ایمن سازان مهدی نیز بنا بر همین نیاز مشتریان خود، به ارائه انواع عایق‌های رطوبتی و ایزوگام با خدمات نصب یا بدون آن می‌پردازد. ما تضمین می‌کنیم که ایزوگام را با بهترین قیمت ممکن در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم. همچنین در نصب انواع ایزوگام با ارائه برترین کیفیت ممکن، خیال شما را بابت دریافت بهترین نتیجه آسوده می‌کنیم.

قیمت ایزوگام و نصب آن چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت ایزوگام به عوامل گوناگونی بستگی دارد. عواملی که در زبان عامه به عنوان کیفیت ایزوگام مشهور است. در واقع هرچقدر که کیفیت ایزوگام بالاتر باشد؛ طبعا دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود.
اما کیفیت چگونه تعیین می‌شودغ و نشات گرفته از چه فاکتورهایی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم کیفیت ایزوگام را مواد اولیه به‌کار رفته در ان تعیین می‌کند. این مواد که شامل قیر، تیشو، پلی‌‌استر، پشم شیشه و چندین ماده ریز و درشت دیگر می‌شود؛ معمولا از جمله فراورده‌های پتروشیمی است. در نتیجه این فرآورده‌ها با استانداردهای کیفی گوناگون و خلوص متفاوت تولید می‌شوند. طبیعتا مواد اولیه با کیفیت اولین اصل در تولید یک ایزوگام با کیفیت است؛ و جای شک نیست که هرچه مواد اولیه با کیفیت‌تر باشد؛ قیمت ایزوگام تولید شده از آن نیز بیشتر خواهد بود.

نکته دوم که در قیمت ایزوگام موثر است، فرآیند ساخت آن است. ایزوگام‌ها فرآیند ساخت پیچیده‌ای ندارند؛ اما همین فرآیند نسبتا ساده اگر به‌درستی اجرا نشود؛ می‌تواند موجب کاهش کیفیت محصول نهایی گردد. سلامت و کیفیت بالای دستگاه‌های به‌کار رفته در خط تولید ایزوگام، باعث می‌شود محصول نهایی از بیشترین کیفیت ممکن برخوردار باشد.

به هر طریق توضیحات بالا بیان‌گر این موضوع است که هرچه ایزوگام خریداری شده کیفیت بالاتری داشته باشد؛ قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. توصیه ما در این زمینه نیز استفاده از برندهای مطمئن و محبوب در زمینه تولید ایزوگام است. شاید در ابتدا تصور کنید هزینه پرداخت شده بابت خرید ایزوگام بالاست؛ اما میزان دوام و کارایی ایزوگام، به عنوان عایق رطوبتی که دائما در ارتباط با محیط باز، فشار، خوردگی و… قرار دارد؛ مسئله‌ای بسیار مهم است. بنابراین به خرید ایزوگام مانند یک سرمایه‌گذاری و بیمه تضمین کننده سلامت ساختمان نگاه کنید. تضمینی که در صورت عملکرد درست می‌تواند زا ایجاد هزینه‌ها و خسارات ناگهانی به‌خوبی جلوگیری کند.

اما خرید ایزوگام پایان کار نیست. بنابراین نصب ایزوگام را نیز در نظر بگیرید. نصب ایزوگام دارای مراحل ساده‌ای است؛ اما این کار سخت و سنگین و کمی طاقت فرسا است. همچنین از آنجا که ایزوگام قابلیت نصب بر سطوح مختلف از کف پشت بام تا دیوارها و… را دارد؛ میزان این زحمت و سختی برای نسبت ایزوگام نیز متفاوت می‌شود.

بنا بر همین ویژگی‌ها، معمولا نصاب ایزوگام، قیمت نصب ایزوگام را به صورت یک بازه قیمتی و بر اساس میزان سختی کار و نوع سطح مدنظر در نظر می‌گیرد. در حال حاضر این قیمت در بازه حدود 15 الی 25 هزار تومان برای هر متر مربع تعیین می‌شود. از آنجا که هنگام نصب ایزوگام؛ لایه‌های ایزوگام با هم همپوشانی دارند؛ عدد در نظر گرفته شده بر مبنای متراژ مورد استفاده خواهد بود.