عایق کاری پشت بام‌ با استفاده از ایزوگام

با توجه به آزمایشات، محصولات قیری برای سقف‌های ثابت کم شیب گزینه مناسبی هستند. این سیستم‌های مورد استفاده مانند ایزوگام در پشت بام با عمر طولانی خود و قابلیت اطمینان و ضد آب بودن فوق العاده، شناخته می‌شوند.
دو نوع اصلی از سیستم‌های عایق کاری سقف با ایزوگام وجود دارد، انواع چند لایه بیکربنات پلیمری و غشاهای قیری اصلاح شده از دو پلیمر موجود در بازار با نام‌های غشاهای SBS و APP که دارای مقاومت بالایی بوده و در شرایط محیطی مختف عملکرد مطلوبی دارند. شرکت این سازان مهدی ارائه دهنده انواع ایزوگام شرق و دلیجان و انواع مختلف باکیفیت دیگر بوده و با مناسب‌ترین قیمت این محصولات را ارائه می‌دهد.

سیستم عایق کاری ایزوگام BUR

سیستم‌های BUR برای بیش از 100 سال است که مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این نوع از سیستم‌های ایزوگام شامل لایه‌های متناوب متشکل از قیر اکسید شده و غشاهایی با پوشش قیری هستند که اغلب تحت عنوان سیستم‌های ورقه‌ای یا ورق فیبری شناخته می‌شوند. سیستم‌های ورقه‌ای ایزوگام به طور کلی با الیاف شیشه‌ای با ابعاد ثابت و مقاومت کششی بالا تقویت می‌شوند. این سیستم‌ها با پوشش سخت و مقاوم به منظور بهبود قابلیت مقاومت، در برابر آب و هواهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و رویکرد چند منظوره آن را تضمین می‌کند و این نوع سیستم عایق کاری برای سال‌های طولانی در برابر آب و رطوبت مقاومت خواهد کرد.

سیستم‌های قیری اصلاح شده (Modbit)

سیستم‌های Modbit شامل ورق‌های پایه و ورق‌های سری هستند که قابلیت ضد آب بودن را در سیستم BUR به وجود می‌آورند. سیستم‌های Modbit کاملا قابل تنظیم و شخصی سازی هستند. ورق آلومینیومی در سیستم‌های modbit با یک گرانول معدنی به منظور افزایش مقاومت در برابر آب و هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد و گرانول‌های سرامیکی و پوشش‌های خنک می‌توانند برای بازتاب اشعه UV استفاده شوند، ایزوگام دارای پوشش آلومینیوم، افزایش طول عمر سقف و کاهش هزینه‌های انرژی را برای ساختمان به ارمغان می‌آورد.

غشاهای SBS

غشای SBS با قیری ساخته می‌شوند که توسط پلیمرهای استایرن – بوتادین استایرن (SBS) اصلاح شده‌اند تا یک پوشش عایق یکپارچه ایجاد کنند. یک پوشش به گذرگاه تقویتی فیبر شیشه اضافه می‌شود تا مقاومت کششی آن را بالا برده و ثباتی در ابعاد آن ایجاد کند، پلی استر برای افزایش مقاومت کششی و استحکام بالا، و یا ترکیبی از هر دو روش مورد استفاده قرار می‌گیرد. غشاهای SBS انعطاف پذیری بسیار خوبی، مخصوصا در هوای سرد، دارا هستند. غشاهای SBS خود چسبنده هستند، اما معمولا با گرما دادن و تحت فشار قرار گرفتن به لایه‌های دیگر ایزوگام چسبیده می‌شوند.

غشاهای APP

غشای APP با قیر ساخته شده است که توسط پلیمرهای پلی اتیلن آتاکتیک پلاستیک (APP) اصلاح شده است، و در نتیجه یک پوشش با بالاترین درجه مقاومت حرارتی و دوام و سختی ایجاد می‌شود. یک پوشش معمولا روی لایه اصلی اعمال می‌شود، اما مقدار کمی از محصولات فایبرگلاس نیز درون آن وجود دارد. غشاهای APP عمدتا به علت قابلیت ذوب شدن قیر پلاستیسیته بر روی سطح اعمال می‌شوند.
انواع مختلف ایزوگام برای مصارف مختلف وجود دارند و شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. همیشه سعی کنید از بهترین نوع آن برای عایق کاری استفاده کنید و در زمان نصب ایزوگام از افراد باتجربه کمک بگیرید. انواع باکیفیت دوام بالایی دارند ولی اگر اجرا و نصب آنها به خوبی انجام نشود نمی‌تواند به خوبی سطح زیر خود را از نفوذ رطوبت محفوظ نگه دارد.
ایزوگام را می‌توان بر روی سطوح مختلفی نصب کرد. بر روی آجر، سنگ، سیمان، قیر و انواع مختلف مواد به راحتی می‌توان آن را نصب کرد و از خواص آن بهره برد. می‌توانید با ما تماس بگیرید تا مشاورین ما بهترین نوع را به شما پیشنهاد دهند. با نصب صحیح که توسط افراد باتجربه ما صورت می‌گیرد دوام و طول عمر ایزوگام طولانی‌تر شده و فقط باید در فواصل زمانی آنها را بازدید کرد.

Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on twitter
Share on Twitter