تیشو ایزوگام چیست؟

تیشو ایزوگام از جنس الیاف شیشه‌ای هستند که باعث مقاومت بیشتر ایزوگام می‌شوند. ایزوگام نوعی عایق برای کف پشت بام‌هاست تا از نفوذ آب و رطوبت به سقف آخرین طبقه جلوگیری کند. ایزوگام‌ها از تیشو و پلی استر ساخته شده که با مقداری قیر هم پوشانده می‌شود.
در لایه بالایی ایزوگام از پلی استر استفاده می‌شود و در لایه‌های زیرین آن تیشو گذاشته می‌شود. مقاومت و مرغوبیت ایزوگام بر اساس تیشو متغییر می ‌شود. تیشو باعث افزایش استقامت و استحکام ایزوگام می‌شود.
لایه‌های ایزوگام توسط قیر ذوب شده و مواد پلیمری پوشانده شده، سپس برای جلوگیری از چسبیده شدن لایه‌ها به هم در هر دو طرف تیشو، پلاستیک مخصوص چسبانده می‌شود. پلاستیک کمک دیگری هم به این موضوع می‌کند. در لحظه نصب ایزوگام نیازی به حرارت زیاد ندارید چرا که پلاستیک به راحتی ذوب می‌شود و به سطح مورد نظر می‌چسبد. بر روی سطح بالایی ایزوگام یک لایه فویل چسبانده می‌شود که بتواند برای مناطق کویری و آفتابی مناسب تر باشد. این فویل‌ها از جنس آلومینیوم هستند؛ ایزوگام‌های فویلی نور خورشید را بازتاب می‌کنند و از گرم شدن بیش از حد ایزوگام جلوگیری می‌کند. این موضوع برای افرادی که در طبقه آخر ساختمانی ساکن هستند بسیار مهم است.

استانداردهای تیشو ایزوگام

سطح تیشو تولید شده باید یک‌دست و یک‌نواخت باشد. ناهماهنگی بر روی سطح آن نشان دهنده عدم کیفیت ساخت تیشو است. برای هماهنگ کردن سطح آن از وارد رزین بر روی آن استفاده می‌شود. رزین را با حرارت بر روی تیشو یک نواخت می‌کنند.
همچنین وزن این تیشوها باید از استانداردها پیروی کند. پس از تولید توسط دستگاه‌های مختلف وزن آن بررسی و سنجیده می‌شود. دستگاه باید در هر متر مربع وزن تیشو را 20 گرم تشخیص دهد.
برای مقاومت کششی صفحه‌های تیشو نیز حداقل و حداکثری به عنوان استاندارد تعریف شده است.
یک تیشو مرغوب بر روی سطح آن اثری از خورده شیشه یا نخ گوله شده شیشه دیده نمی‌شود.
تیشو ایزوگام نباید نمدار و به هم چسبیده باشد. این خاصیت در ایزوگام باید جلوی نفوذ آب را بگیرد. در صورتی که خود این ماده دارای رطوبت باشد، کیفیت مناسبی نخواهد داشت.
همانطور که سطح تیشو باید صاف و یک دست باشد، کناره‌های آن نیز باید عاری از هر گونه چین خوردگی و برآمدگی باشد.
در فلت‌های تیشو نخ‌های برای استحکام آن به کار رفته، حداقل فاصله این نخ‌های تقویت کننده حدود 15 میلی متر است.

خصوصیات تیشو در ایزوگام

تیشو در دو مدل نخ‌دار و پشم شیشه تولید می‌شود. اما هر دو مدل آن دارای قدرت جذب بالای رطوبت است. همچنین از نفوذ سرما و گرما به سقف جلوگیری می‌کند. در صورتی که در شهرهای گرمسیر یا سردسیر زندگی می‌کنید برای انتخاب تیشو ایزوگام باید دقت بیشتری داشته باشید.
مرغوبیت تیشو تاثیر زیادی بر روی قیمت ایزوگام آن می‌گذارد. ایزوگام در مدل‌های متنوعی تولید می‌شود که شما می‌توانید بر اساس شرایط کلی خود آن را سفارش دهید و خریداری کنید. برای این کار با کارشناسان متبحر شرکت ایمن سازان مهدی مشورت کنید. این افراد چندین سال است که تجربه خود را در این امر با خود برای راهنمایی ما به همراه آورده‌اند.

ایزوگام دلیجان و ایزوگام شرق از بهترین برندهای  ایزوگام توسط مجموعه ایمن سازان مهدی به شما توصیه می‌شود ”
به عنوان یک توصیه به شما می‌گوییم که برای خرید ایزوگام واقع بین‌تر رفتار کنید. شما هر چقدر ایزوگام با کیفیت انتخاب کنید عمر بهتری برایتان خواهد داشت. یک خرید خوب همیشه خیال شما را آسوده می‌کند.
زمانی که تصمیم به خرید ایزوگام برای پشت بام خود گرفته‌اید بهتر است خرید عالی برای خود رقم بزنید. ممکن است بهترین نوع ایزوگام با تیشوی مرغوب کمی بر قیمت نوع معمولی آن بیافزاید، اما اگر کمی آینده نگر باشید حتما چنین هزینه‌ای را پرداخت می‌کنید.

Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on twitter
Share on Twitter