استفاده از ایزوگام برای ضد آب کردن سقف

بازار ساخت و ساز مدرن، طیف وسیعی از مواد ضد آب را با قیمت‌ها و ویژگی‌های مختلف ارائه می‌دهد، اما ایزوگام همچنان پرطرفدارترین ماده در این حوزه است. قیر در حالت مایع یک محصول با کیفیت بالا، ارزان و همه کاره است که مقرون به صرفه بوده و دارای طول عمری طولانی است. با توجه به اشکال مختلف ایزوگام و روش‌های کاربرد متنوع آن، می‌توانید از آن، هم برای نصب بر روی سقف و همچنین تعمیر آن به صورت دستی استفاده کنید. در این مقاله ما توضیح خواهیم داد که چطور از این ماده به طور صحیح برای ضدآب کردن سقف استفاده کنید.

ترکیب ایزوگام

ایزوگام یک ماده سنتی است که برای پوشش و عایق کردن سطح زیرین استفاده می‌شود که با ماده اولیه قیری و نفتی نسوز ساخته می‌شود. قیر یک مایع چسبناک، ویسکوز و غلیظ سیاه رنگ با یک بوی قوی است. هنگام استفاده و پس از تحکیم آن، ایزوگام فشرده می‌شود و یک لایه یکپارچه ایجاد می‌کند که آب به درون آن نفوذ نمی‌کند. این ماده ضد آب به منظور استفاده‌های اقتصادی و به دلیل سهولت نصب ایزوگام به صورت دستی، مورد توجه قرار گرفته است. ترکیبات ایزوگام متفاوت است و به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

  • ماده اصلی قیر است و آنها با استفاده از قیر طبیعی تولید می‌شوند که از محصولات تولید شده در صنعت فرآوری نفت هستند. آنها با قیمت پایین، و دارای مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و شرایط جوی سخت هستند.
  • برای اصلاح خصوصیات فیزیکی قیر از اصلاح کننده‌هایی به همراه ترکیبات دیگر جهت ایجاد خواص مورد نظر استفاده می‌شود. این اصلاح کننده‌ها می‌توانند از نوع SBS یا APP باشند. در بعضی از مواقع جنبه‌های مثبت هر دو ماده را با هم ترکیب می‌کنند و با قیمت مناسب از سایر گزینه‌های موجود متمایز می‌شوند.
  • در ساختمان ایزوگام از لایه‌هایی استفاده می‌شود که این لایه‌ها از جنس تیشوی 60 تا 120 گرم و پلی استر ترموباند و یا نبافته هستند که دوام بالایی به محصول خواهند داد.
  • استفاده از پودر تالک یا فویل آلومینیومی برای کاهش اثرات نور آفتاب و یا صدمات مکانیکی و در روزهای گرم برای بازتابش نور آفتاب و جلوگیری از روان شدن قیر استفاده می‌شود.

توجه! دوام ایزوگام به ماهیت کار انجام شده و چسبندگی سطح مورد استفاده بستگی دارد. با این حال، قیمت پایین مواد، پوشش موثر و ضد آب، آن را به یکی از ارزانترین روش‌های محافظت از سقف در برابر نفوذ رطوبت جوی به صورت دستی تبدیل کرده است.

خواص ایزوگام

ضد آب کردن با استفاده از ایزوگام یکی از محبوب‌ترین روش‌های حفاظت از سقف در برابر نفوذ بارش‌ها است که برای عایق کردن و ترمیم ترک‌ها و یا شکاف‌ها در سقف‌ها و سطوح قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزایای آن عبارتند از:

  • قیمت ارزان. هزینه پوشش با استفاده از ایزوگام نسبت به دیگر روش‌ها بسیار پایین‌تر بوده و می‌تواند با کمترین زیرسازی انواع مختلفی از سطوح را چه به صورت عمودی و یا افقی پوشش دهد و عایق کند.
  • سهولت کاربرد. برای استفاده از این ماده برای ضد آب کردن سطوح نیازی به ابزار خاصی ندارید، این روشی است که با استفاده از دست انجام می‌شود. البته داشتن مهارت و تجربه باعث دوام بالاتر آنها خواهد شد.
  • مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف. عوامل محیطی خارجی بر روی ایزوگام تاثیر نمی‌گذارد، بنابراین آنها ترک نمی‌خوردند، فرو نمی‌ریزند و خواص خود را برای سالهای زیادی حفظ می‌کنند.
  • چسبندگی بالا. این عایق می‌تواند بر روی سطوح دیوارها و سقف اعمال شود و عملا بر روی تمام انواع مواد قابل استفاده است و کارآیی بالایی دارد.
  • خواص ضد خوردگی بالا. قیر مایع یک لایه ایجاد می‌کند که از تماس سطح زیر آن با اکسیژن جلوگیری می‌کند و عملا احتمال خوردگی را از بین می‌برد.

” ایمن سازان مهدی ارائه کننده ایزوگام شرق و ایزوگام دلیجان می‌باشد “

” برای دریافت بهترین قیمت ایزوگام بانصب با ما تماس بگیرید “

Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on twitter
Share on Twitter